Czy znasz swoje dziecko?

 

 

Młody Wodnik to istota zabawna, wesoła i pocieszna. Swoistą oryginalnością wyraźnie odbiega od swego zodiakalnego rodzeństwa. Jego poglądy już bardzo wcześnie są jak najbardziej postępowe, pozbawione wszelkich przesądów towarzyskich, klasowych, religijnych i innych. Wywołuje to często zgorszenie starszego pokolenia. Lecz można stwierdzić, że te wspaniałe dzieci to sól w mdłej zupie życia codziennego. Przemiłe, łagodne, potrafią jednak najeżyć się jak kot, kiedy wyczują w stosunku do siebie nawet ślad przymusu. Kto wie czy przyszłość świata nie będzie należała do Wodników, kiedy będzie chodziło o zniesienie granic, likwidację paszportów, wyrównanie nieistotnych różnic między narodami i zaprowadzenie braterstwa.

- Jakie to miłe i rozgarnięte dziecko - słyszy nieraz matka młodego Wodnika. Także i w szkole otrzymuje dziecko z tego znaku więcej pochwał niż nagan. Dzieci te maja bujną fantazję, często są myślami nieobecne, nieraz gubią różne przedmioty i zapominają co miały załatwić. Są wrażliwe i czułe. Traktować należy je delikatnie j ostrożnie.

Wodniki są zdolne, bystre, inteligentne. Koniecznie należy im dać wolną drogę do swobodnej ekspansji życiowej. Młody Wodnik zbyt silnie skrępowany, niezrozumiany i okiełznany, zmarnieje jak koń wyścigowy zaprzęgnięty do pługa. Zatem ułatwiajmy mu swobodny rozwój, a nie zawiedzie on ani rodziców, ani wychowawców.

Pewna lekkomyślność, duch opozycji i znudzenie, spowodowane szarzyzną dnia powszedniego, to przyczyna, dla której niektóre dzieci z tego znaku ogarnia chęć do wędrówek, wypraw dalekich, a czasem i do ucieczek z domu.


 

LESZEK SZUMAN
W kręgu znaków zodiaku;


 

  • /znaki-zodiaku/107-wodnik-20-stycznia-18-lutego/247-jacy-s-nasi-partnerzy
  • /znaki-zodiaku/107-wodnik-20-stycznia-18-lutego/245-jaki-dyrektor-i-podwadny