Jaki dyrektor i podwładny?


Jeżeli ktoś szuka tymczasowej posadki, aby w oczekiwaniu czegoś lepszego przeleniuchować jakiś czas, niech się wpierw dowie, czy nie będzie miał do czynienia z kierownikiem mającym słońce w znaku Barana. Taki osobnik bowiem ma niesłychanie bystre oko na wszelkiego rodzaju nierobów. Na posadzie u pana Barana pieniądze muszą być uczciwie, a nieraz i ciężko zapracowane. Wymigiwanie się od roboty w ogóle nie wchodzi w rachubę. Natomiast nadgodziny widziane są mile, często nawet rozumieją się same przez się. Najlepiej bezpłatne.

Jeżeli chodzi o podwyżki, urlopy lub jakąś pomoc, dyrektor ze znaku Barana zawsze będzie się starał pójść pracownikowi na rękę. Ale w zamian za to będzie wymagał całkowitego oddania się interesów; przedsiębiorstwa.

Baran nie jest szczególnie wrażliwy na komplementy, co widujemy u kierowników z niektórych innych znaków. Lecz wyrażenie mu uznania w krótkich słowach jest dopuszczalne. Dyrektor Baran nie jest świetnym znawcą ludzi, ma jednak dość wyczucia, jeżeli go ktoś chce wystawić do wiatru.

W znaku tym widuje się czasem dyrektorów komenderujących swym zespołem. No cóż, każdy człowiek ma swoisty styl pracy. Mimo pewnych cech władczych, pan dyrektor Baran pragnie mieć uznanie swych pracowników. Należy mu też je okazywać. Bodaj najważniejszą cechą Barana na stanowisku kierowniczym, to jego życiowy optymizm i niezmordowana inicjatywa, często na wskroś idealistyczna. Kto potrafi wniknąć w jego psychikę, będzie w Baranie cenił człowieka. Często może szorstkiego, gwałtownego; nie liczącego się ze słowami i ze słownictwem, lecz lojalnego przełożonego.

Kto pod Baranem pracuje uczciwie i wytrwale, nie potrzebuje obawiać się przykrych niespodzianek, albowiem dyrektor Baran nigdy nie robi niczego poza czyimiś plecami. Baran bywa nieraz dla pracowników ciężki, wymagający, lecz jest lojalnym szefem. To należy w nim cenić, na tym świecie pełnym fałszu i obłudy.

Na stanowiskach kierowniczych Baran wprowadza do przedsiębiorstwa atmosferę koleżeństwa, życzliwości i bezpośredniej prostoty.

Jeżeli ktoś da się ponieść entuzjazmowi, jaki bije od dyrektora Barana, może liczyć na jego zaufanie, przyjaźń, wdzięczność i awans.

Niektórzy kierownicy z tego znaku, szczególnie kiedy mają go obsadzonego przez więcej planet, a nie tylko Słońce, bywają despotyczni, nieprzyjemni i nie znoszą sprzeciwu. Trudno im żyć w zgodzie z podwładnymi o silniejszej indywidualności i bardziej podkreślonym własnym Ja.

Baran to pracownik aktywny, energiczny i samodzielny. Zasadniczą cechą Barana w pracy jest szybkość. Wykorzystany umiejętnie okaże się dla przedsiębiorstwa człowiekiem wartościowym, pod warunkiem, że nie posadzi się go na stanowisku w jego rozumieniu nudnym. Baran bowiem kocha ruch, urozmaicenie, niezależność. Lubi wydawać dyspozycje i rozkazywać. Lubi być samodzielnym. Nie znaczy to, że zaraz kwalifikuje się na dyrektora przedsiębiorstwa. Wszak i kierowca cię żarówki jest pracownikiem w pewnym sensie samodzielnym. Sam decyduje co robić kiedy siedzi za kierownicą.

Jeżeli Baran swą pracę polubi, nie patrzy na zegarek i chętnie pracuje dłużej. Baran siedzący za biurkiem bez ruchu przez osiem godzin będzie pracownikiem niewykorzystanym. Jest wskazane zatrudnić go tam, gdzie coś się dzieje, gdzie może mieć kontakt z ludźmi, gdzie może się trochę poszarogęsić, a także gdzie będzie mógł rozładować nieco zasoby swej energii fizycznej.

Kiedy Baran będzie miał możność swobodnego decydowania, chętnie będzie przemyśliwał nad ulepszeniami w pracy, nad usprawnieniami organizacyjnymi. Ludzie z tego znaku to życiowi entuzjaści, czynni, ruchliwi. Właściwe zatrudnienie Barana opłaci się sowicie.

Niewiele znajdzie się w przedsiębiorstwie osób, od których Baran będzie bez zastrzeżeń -przyjmował rozkazy. Jeżeli kierownik potrafi w nim wzbudzić do siebie zaufanie, Baran okaże się pracownikiem wiernym i życzliwym. A czyż można sobie życzyć więcej, niż pozyskanie życzliwości podwładnych? - Wszak to podstawa harmonijnej współpracy w każdym zespole, obojętnie w jakiej dziedzinie.

Baran, Lew i Łucznik należą do grupy tak zwanych znaków ognistych. Dlatego też mają niektóre cechy ze sobą wspólne. Podział ten zdaje egzamin już od kilku tysięcy lat.
  • /znaki-zodiaku/97-baran-21-marca-20-kwietnia/198-dzieci-urodzone-w-znaku-barana