Kto z kim na ślubny kobierzec?

 

 

Czułość, uczuciowość. Mimo to myśli głową, a nie sercem. Brak uprzedzeń i przesądów. Do zdobycia na stałe tylko przez intelekt. Dopiero po trzydziestce szansę na znalezienie odpowiedniego, stałego partnera(ki). Typ nie dla każdego. Błyskotliwa inteligencja. Wymagane podejście kulturalne. Często umysły nieprzeciętne, w każdym, razie oryginalne. Zaufanie do ludzi i do partnera(ki). Podejście do Wodnika(czki) niełatwe. Szablonowe, pospolite próby zdobycia Wodniczki wywołują śmiech. Nawet zdobytą łatwo stracić, okazując jej bezpodstawną zazdrość, także przez kołtuństwo, chamstwo, brak postępowości. Ważne cechy: intuicja, często zdolność przeczuwania zdarzeń. Towarzyskość, bystrość, cięty język. Oto kolejność zainteresowań Wodniczki: intelekt, uczuciowość, seksualizm, sprawy finansowe. Co grozi Wodnikom? Traktując konwenanse i zwyczaje jako przesądy, nieraz Wodniki wybierają partnera, z którym później trudno im wytrzymać.

PAN WODNIK I PANNA BARAN

Wodnika dość trudno zdobyć na męża. Klasyfikuje on piękne panie według własnych, oryginalnych kryteriów. Często widzi w kobiecie przede wszystkim przyjaciela, towarzysza od intelektualnych rozmów. W lot przejrzy kulisy i granice kokieterii. W postępowaniu zdecydowany. Oba typy: Wodnik i Baran niespokojne, przedsiębiorcze, ruchliwe. Panna Baran bywa dla Wodnika trochę za uparta. Ale i on bywa nie całkiem łatwy. Wymaga właściwego podejścia. Czy każda ego-centryczna panna Baran to potrafi? Harmonia seksualna między nimi niezła. Oboje życiowi optymiści, romantyczni i niemałostkowi, o związek harmonijny i stały więc nietrudno. Aż 4 punkty od pana profesora Junga.

PAN WODNIK I PANNA BYK

Tym dwom znakom rzadko kiedy udaje się utworzyć harmonijny związek. Trzeźwej, rzeczowej, oszczędnej pani Byk niełatwo pogodzić się ze swobodnym. sposobem bycia Wodnika, który kpi sobie z konwenansów i przesądów życia towarzyskiego oraz innych wymyślonych przez ludzi trudności ku ich własnemu utrapieniu. Bardzo możliwe, że pani Byk początkowo będzie spoglądała na Wodnika z podziwem. Jednak niebawem okaże się, że jej zaborczość oraz duże różnice poglądów obojga doprowadzą do różnicy zdań. Tylko 1 punkt daje tej parze profesor Jung.

PAN WODNIK I PANNA BLIŹNIAK

Pan Wodnik i Bliźniaczka odpowiadają sobie nawzajem całkiem dobrze. Urozmaicenie, wycieczki, towarzystwo, szerokie i wszechstronne zainteresowania. Bez wszelkich nieistotnych przesądów, utrudniających ludziom życie. Oboje nie przejmują się byle czym. Przy tym delikatność i uprzejmość. Oto cechy, które tę parę ze sobą łączą. U obojga podobne problemy seksualne i harmonijna pobudliwość. Profesor Jung przyznaje im tylko 4 punkty? Dlaczego? Bo kiedy wystąpią dysharmonie tu nieuchwytne, żadne nie będzie cierpiało, lecz... do widzenia!

PAN WODNIK I PANNA RAK

Pani Rak to typ trochę boleściwy, ofiarny, łagodny, całkowicie oddany rodzinie. Chętnie matkuje mężowi i dzieciom. Będzie odpowiednią żoną dla większości męskich, zodiakalnych typów. Na nerwowego i często psychicznie niespokojnego Wodnika działa pani Rak kojąco. Lecz uwaga! Nadmiar uczuciowego matkowania może pana Wodnika zdenerwować. Do oryginalnych niespodzianek i wystąpień Wodnika może się dobroduszna pani Rak łatwo przyzwyczaić. Wiadomo to z licznych przykładów. Profesor Jung przyznaje tej parze tylko 3 punkty. Może obawia się, czy aby nadmiar zalet pani Rak Wodnikowi z czasem się nie znudzi?

PAN WODNIK I PANNA LEW

W tym doborze astrologicznym spotyka się zwiększoną pobudliwość seksualną obojga partnerów do siebie. Drobne dysharmonie nie mają większego znaczenia i w pewnym sensie urozmaicają życie. Oboje nie są małostkowi. Niespokojny duch pana Wodnika pod wpływem bardziej realnie nastawionej pani Lew ulega pewnemu wyrównaniu. Inne cechy charakteru uzupełniają się. 4 punkty daje tej parze profesor Jung. Chyba słusznie.

PAN WODNIK I PANNA PANNA

Spokojna, chłodna i powściągliwa Panna łatwo może speszyć Wodnika, który ma poglądy, zwyczaje oraz stosunek do świata i ludzi znacznie swobodniejszy niż Panna. Jego nieskrępowane kontakty mogą Pannie wydawać się podejrzane, choć się za tym nic nie kryje. Rzeczowość i pewne wyrachowanie Panny, znów mogą nie podobać się Wodnikowi, postępującemu w stosunku do ludzi najchętniej bezinteresownie. Profesor Jung przypuszczając, że pewien procent takich związków jakoś będzie mógł ze sobą wytrzymać, przyznał tej parze 2 punkty.

PAN WODNIK I PANNA WAGA

Oboje mogą żyć ze sobą w bardzo dobrych stosunkach. Przemawia za tym łącząca ich harmonia psychiczna, lekkość i lotność umysłu obojga, umiejętność dostosowania się pani Wagi, która nie potrafi z byle czego robić kwestii stanu, przede wszystkim zaś dość duża harmonia seksualna. W tym zestawieniu spotyka się nieraz miłość od pierwszego wejrzenia, co jest u pana Wodnika wypadkiem rzadkim. Tu taką możliwość może spowodować atrakcyjność seksualna. Profesor Jung bez wahania przyznał tej parze aż 5 punktów.

PAN WODNIK I PANNA SKORPION

Wodnikowi niełatwo współżyć z panią Skorpion. Niewiele ich ze sobą łączy. Natomiast dzielą ich liczne przeciwności charakterologiczne. Oczywiście, może wystąpić między nimi pewne uczucie przyjaźni i szacunku na skutek wspólnych zainteresowań i częstych dowodów gorącej miłości. Na większość swych problemów panna Skorpion spogląda z uczuciowo-seksualnego punktu widzenia. Nieco despotyczna i samowolna, łatwo może pana Wodnika zirytować. Z czystym sumieniem możemy więc obojgu odradzać bliższych związków. Tego samego zdania jest profesor Jung. Daje on im tylko 1 punkt.

PAN WODNIK I PANNA STRZELEC

Między Wodnikiem a panną Strzelec łatwo o porozumienie i o wzajemne zrozumienie. Ich ruchliwe umysły łatwo się do siebie dostosowują. Lecz oboje są wrażliwi na punkcie wzajemnego nieskrępowania i nie lubią życia jednostajnego. Typy niespokojne i ruchliwe. Nieporozumienia między nimi mało ważne. Łagodzi je harmonia seksualna. Takie jest zdanie speców od tych zagadnień. Te tendencje potwierdza i psychiatra profesor Jung, dając im aż 5 punktów.

PAN WODNIK I PANNA KOZIOROŻEC

U pana Wodnika dość łatwo o wystąpienie pobudliwe, ale jest to niegroźne, tym bardziej, że pani Koziorożec to osoba spokojna i zrównoważona. Współpraca i współżycie między nimi mogą układać się dobrze. Harmonia seksualna jest raczej słaba, a czynnik ten jest w małżeństwie ważny. Profesor Jung jest w rozterce i nie jest zdecydowany ile im przyznać punktów - jeden czy pięć? Szansę na dłuższe szczęście byłyby może większe, gdyby pan Wodnik był dużo starszy niż małżonka.

PAN I PANNA WODNIK

Jak przewidują charakterystyki obojga, Wodniczka i w tym wypadku musi być zdobyta na drodze intelektu. Dopiero kiedy partnerka zacznie zachwycać się dowcipem, inteligencją i błyskotliwym umysłem towarzysza, wtedy oświadczyny będą miały u Wodniczki właściwy oddźwięk, będą traktowane poważnie. Ponieważ oboje są całkowicie pozbawieni wszelkiego rodzaju przesądów religijnych, towarzyskich, społecznych i innych, będą mieli możność prowadzenia życia ułatwionego. Ostre spięcia na skutek niecierpliwości obojga, pewnej pobudliwości i niepokoju, wnoszą tylko urozmaicenie w życie tych dwojga wspaniałych ludzi, jakimi są Wodniki. Jest to opinia spotykana powszechnie. Także i profesor Jung bez wahania stawia im 5 punktów.

PAN WODNIK I PANNA RYBA

Zdobycie serduszka Rybki wymaga szczególnej taktyki. Wszelkie wystąpienia obcesowe, zaborcze i gwałtowne chybiają celu. Rybka subtelna, delikatna, zawsze musi być traktowana oglądnie. Rybka rozbudzona we właściwy sposób, może okazać się kobietą z temperamentem. Z partnerem Wodnikiem zawsze będzie miała ciekawe tematy do rozmowy. Oboje bardzo interesują się problemami z pogranicza nauki oficjalnej. Profesor Jung przyznaje tej parze tylko 3 punkty, oboje partnerzy bowiem wymagają traktowania nieschematycznego, gdzie w grę wchodzą takie rzeczy, jak: wyczucia, przeczucia, intuicje itp. właściwości, które nie bardzo mają prawo być.


 

LESZEK SZUMAN
W kręgu znaków zodiaku; 

  • /znaki-zodiaku/107-wodnik-20-stycznia-18-lutego/249-wodnik-charakterystyka-ogolna
  • /znaki-zodiaku/107-wodnik-20-stycznia-18-lutego/247-jacy-s-nasi-partnerzy