Kto z kim na ślubny kobierzec

  

  Kto z kim na ślubny kobierzec

 

 

Duchowo wcześnie zrównoważeni. Spokojni domatorzy. Zalety intelektu u partnera(ki) stawiają na drugim miejscu. W dążeniach wytrwali. Kobiety oszczędne, gospodarne, zazdrosne, zaborcze, nieustępliwe. Dbają o rodzinę. Trzeźwi materialiści. Upodobania raczej przeciętne: dobre jedzenie, ladny ubiór. Większość ma dobre zdrowie. Typy odporne na logiczną argumentację. Mężowie z tego znaku na ogół delikatni i łagodni. Tak zwane "ideały" mężów często pochodzą ze znaku Byka. Pracowici, kochają dzieci. Kobiety przejawiają niewielkie zainteresowanie wartościami intelektualnymi. Można jednak polegać na ich zaletach domowo-rodzinnych.

Co grozi Bykom? Są nieraz skłonni uważać pociąg seksualny za miłość, choć w wyborze partnera(ki) są ostrożni.


PAN BYK I PANNA BARAN

Pan Byk uparty, panna Baran despotyczna. On kieruje się rozumem, kalkulacją, wyrachowaniem. Panna Baran słucha głosu swego serca. Choć impulsywna i kochliwa, ceni swobodę. Nie znosi nad sobą nikogo. Hasłem przewodnim pani Baran zawsze będzie: "naprzód". Zawsze, wszędzie pod każdym względem. Pan Byk to konserwatysta, często despota psychologiczny. Jego sposoby ujarzmiania partnerki bywają przemyślane na zimno. Występujące tu nieraz harmonie seksualne nie uratują sytuacji. Kimkolwiek jest pan Byk. jego v ostateczne zainteresowanie to pieniądz. Pani Baran znów będzie dążyła zawsze do zachowania swobody, prawa do własnej decyzji, do niezależności w swym postępowaniu. Z pieniędzmi liczy się rzadko. Bardzo trudno będzie tę parę skojarzyć "na zawsze". Tego samego zdania był także profesor Jung, przyznając im tylko 2 punkty.

PAN I PANNA BYK

Oboje partnerzy ze znaku Byka tworzą parę harmonijną. Są zrównoważeni, mają skłonności domatorskie, znają się na dobrym jedzeniu. Lubią w spokoju i w zgodzie umiejętnie korzystać z przyjemności, jakie daje życie ludziom rozsądnym. Pobudliwość seksualna schodzi u nich z czasem na plan drugi, ustępując miejsca problemom wychowania dzieci i zagadnieniom majątkowym w celu zabezpieczenia sobie starości. Nawet jeśli okresowo wystąpią jakieś dysharmonie między obojgiem, rozwody u przedstawicieli znaku Byka widuje się rzadko, bo partnerzy dochodzą nawet w wypadkach trudniejszych do rozsądnych kompromisów. Profesor Jung przyznaje temu związkowi 5 punktów.

PAN BYK I PANNA BLIŹNIAK

Bliźniaczka to motyl cieszący się życiem w słoneczny dzień wiosenny. Wesoła, pogodna, nieco beztroska. Na liczne problemy patrzy z lekceważeniem. Nie potrafi przejmować się byle czym. Ten brak małostkowości jest miły, lecz nie zawsze praktyczny. W każdym razie nieco ułatwia życie. Dla trzpiotowatej Bliźniaczki partner z Byka może być ostoją, coś jakby kotwicą w przystani małżeńskiej, bo Byk to uosobienie rozwagi i kalkulacji, chociaż jego konserwatyzm i egocentryzm mało ma zrozumienia dla partnerki z Bliźniąt. Może ją to z czasem pognębić, a jej indywidualność "odbarwić". A przecież traktowana właściwie, z pewnym pobłażaniem, Bliźniaczka może być wspaniałą partnerką dla Byka. Wskazana jest większa różnica wieku, seksualizm jej jest bowiem słabszy, niż partnera.

PAN BYK I PANNA RAK

Nadzwyczajne zalety domowo-rodzinne pani Rak idą znakomicie w parze z dążeniami pana Byka: byt, dobrobyt, zaopatrzenie -rodziny. Troski obojga krążą w głównej mierze dookoła tych zagadnień. Pan Byk jest arbitralny, lecz dzięki ustępliwości i łagodności pani Rak kłótnie i awantury w tym małżeństwie nie zdarzają się. Oba typy bywają sobie wierne i nie wykazują tendencji do rozwodów. Pani Rak jest bardzo uczuciowa, nie trudno u niej o łzy. Ale uwaga: uczuciowość to nie to samo co temperament seksualny. Problemy seksualne nie muszą stać u pani Rak koniecznie na pierwszym miejscu. Pannę Rak należy zdobywać w sposób delikatny i subtelny. Bojowi zdobywcy nie są w jej guście.

PAN BYK I PANNA LEW

Dość duża obustronna pobudliwość seksualna, prowadząca wcześnie do przesytu z powodu braku harmonii psychicznej. Poza tym ludzie ze znaku Byka nie lubią się nikomu podporządkowywać. To samo można powiedzieć o znaku Lwa. O dysharmonię trudniej, kiedy partner dużo starszy. Łączą ich uczucia rodzinne. Mąż bywa dumny z żony reprezentacyjnej, ale to do "wiecznego szczęścia" nie wystarcza. Profesor Jung przyznaje tej parze tylko 1 punkt.

PAN BYK I PANNA PANNA

Trzeźwo myślący pan Byk i nieco chłodna Panna harmonizują ze sobą pod wieloma względami. Oboje przykładają dużą wagę do gwarancji materialnych. On podziwia praktyczne zalety partnerki, jej oszczędność, gospodarność i skromne wymagania, lecz dla zachowania zgody i harmonii nie wolno Pannie wyładowywać spotykanej u niej czasem gderliwości na mężu. Osoby z Byka nie lubią kiedy je ktoś krytykuje. Pan Byk natomiast powinien trochę złagodzić swój upór i pewien despotyzm. Jeżeli oboje wyjdą sobie nawzajem trochę naprzeciw, wówczas mogą utworzyć dobraną parę. Tego zdania jest także profesor Jung, przyznając tej parze aż 4 punkty.

PAN BYK I PANNA WAGA

Seksualnie odpowiadają sobie oboje nieźle. Dla pana Byka, trzeźwego kalkulatora, nastawionego do życia realistycznie, bywa Waga nieraz trochę płocha, lecz nie są to problemy na miarę światową i kochający Byk powinien wykazywać zrozumienie dla uroczej i czarującej partnerki. Waga ma dużo zalet towarzyskich i na tej drodze może być mężowi z Byka pomocną. Potrafi mu intuicyjnie dobrze doradzić w niektórych sytuacjach niejasnych lub trudnych. Jej umiejętność właściwego postępowania z ludźmi jest zadziwiająca, więc i współżycie nie jest z panią Wagą trudne. Należy to docenić, a nie tylko łaskawie przyjmować. Profesor Jung przyznaje temu związkowi tylko 2 punkty. Stanowczo za mało.

PAN BYK I PANNA SKORPION

Dobór seksualny dość harmonijny, lecz wygasający wcześniej niż w innych zestawieniach. Oboje często prześladuje uczucie zazdrości, nie zawsze uzasadnione. Prowadzi to do awantur i niesnasek. Więzy duchowe słabe z powodu odrębnych zainteresowań. Harmonia między obojgiem trudna do urzeczywistnienia. Pani Skorpion bystra, agresywna, szybko reaguje na wszystko. We współżyciu dość trudna. Byk ZHÓW uparty, nieco małostkowy. W zasadzie spokojny i zgodny. Pieniądze są tym dobrem, o które pan Byk zawsze będzie zabiegał i które zawsze będą istotnym i zakulisowym celem jego życia. Co prawda same przez się szczęścia nie dają, ale czy można być szczęśliwym, gdy pusto w kieszeni? Przy pewnych obustronnych ustępstwach jakoś można żyć. Takiego zdania jest także profesor Jung, przyznający partnerom 3 punkty.

PAN BYK I PANNA ŁUCZNIK

Dobór seksualny między obojgiem uchodzi za harmonijny, lecz na dość beztroską i swobodną partnerkę z Łucznika pan Byk często patrzy podejrzliwym okiem. Czyni to niesłusznie, bo rzadko która z Łuczniczek jest latawcem. Łuczniczka bywa nieco skrępowana arbitralnością partnera ze znaku Byka. Nieraz zdarza się jednak żona ze znaku Łucznika niezbyt gospodarna, co nie może przypaść do gustu jej partnerowi. Ogólnie biorąc, związki jak ten rzadko bywają szczęśliwe. Profesor Jung jest podobnego zdania, przyznając tej parze 2 punkty.

PAN BYK I PANNA KOZIOROŻEC

Związki między panem Bykiem a panną Koziorożec są prawie zawsze szczęśliwe. Początki nieco trudne, bo panna Koziorożec nie zawsze potrafi, starającemu się o jej rękę panu Bykowi, wyjść naprzeciw. Jej chłód jest pozorny i temperamentami oboje sobie odpowiadają. Poza tym oboje są praktycznymi materialistami, pracowici, spokojni. Nie mają w sobie nic z lekkoduchów. Mają duże poczucie odpowiedzialności. Żadne nie będzie musiało spodziewać się ze strony partnera(ki) jakichś niespodzianek lub nieoczekiwanych wystąpień. Wszystko w ich życiu odbywa się tak, jak zaplanowano, bez ekstrawagancji i w granicach zdrowego rozsądku. Profesor Jung daje tej parze aż 5 punktów.

PAN BYK I PANNA WODNIK

Zdobyć Wodniczkę to dla Byka sprawa trudna. Chyba, że jest jeszcze młoda i niedoświadczona. Wodniczka nie leci ani na pieniądze, ani czułe słówka, ani wygląd partnera. Niestety, Wodniczce nie odpowiada sposób myślenia Byka, jak również liczne inne cechy jego charakteru. Kompromisowość Wodniczki jest zadziwiająca (śmiertelnie nudzi ją natomiast przeciętność). Cechuje ją także całkowity brak podejrzliwości. Związki dla siebie nieprzyjemne Wodniczka rozcina za jednym zamachem, jak węzły gordyjskie; łatwo i zdecydowanie. Czułość i emocjonalność Wodniczki wymagają odpowiedniego traktowania, subtelnego i delikatnego. O tym wszystkim należy pomyśleć zawczasu, przed ewentualnym ślubem, bo profesor Jung przyznaje tej parze tylko 1 punkt.

PAN BYK I PANNA RYBA

Pan Byk i pani Ryba mają szereg uzupełniających się nawzajem cech, jeżeli chodzi o typy mniej przeciętne, a tych jest około 95 procent. Oboje nadają się do zgodnego współżycia. Rybka jest może nieco bierna, co jednak nie znaczy, że niemrawa lub jakaś życiowa niedołęga. W każdym razie oboje lubią spieszyć się powoli. Żadne nie jest szczególnie wymagające i nie pragnie widzieć partnera na jakimś stanowisku eksponowanym. Obojgu wystarcza, że mają partnera(kę) dla siebie. Erotyka Byka jest może silniejsza niż Rybki, wskazana jest więc większa między partnerami różnica wieku. Rybka nie ma zdolności finansowych. Ma je za to pan Byk za dwoje. Oboje lubią wygody. Rozrywki bez wysiłku. Spory? Owszem, w telewizji... chętnie popatrzymy. Całkiem słusznie przyznaje profesor Jung tej parze 5 punktów.

Jacy są nasi partnerzy?

Jacy są nasi partnerzy?

ŻONA ZE ZNAKU BYKA

Roztropność, rozwaga, spokój, cierpliwość i wytrwałość w dążeniu do celu. Wszystko bywa uprzednio rozpatrywane z punktu widzenia praktycznej użyteczności. Nie widuje się tu uczuć gwałtownych jak u panny Baran, lecz za to stałość i konserwatyzm. Pani Byk nie lubi rozwodów. Tylko w ostateczności godzi się na to. Ma silnie rozwinięte uczucia rodzinne oraz poczucie własności.

Panią Byk poza mężem i dziećmi niewiele interesuje. Związki i przelotne miłostki nie leżą w jej charakterze. U niej zmysły muszą być poparte uczuciem. Będąc sama wierną, bywa zazdrosna o swą własność, za jaką uważa męża. Pani Byk ma wyczucie i zrozumienie dla przyjemnych stron życia. Posiada z reguły zawsze zainteresowania i kwalifikacje kulinarne.

Spośród kandydatów do swej ręki panna Byk wybiera ludzi o życiowo trzeźwych poglądach, dzielnych i... nadających się do miłości. Dla mężczyzny - nie będącego latawcem -- pani Byk jest idealnym typem żony: oszczędna, gospodarna, dbająca o rodzinę. Większość panien z tego znaku jest urodziwa i miewa kształty harmonijnie zaokrąglone. Poczucie wewnętrznej harmonii pomaga im w urządzeniu przytulnego mieszkania. Podświadomie dąży pani Byk do zachowania stosunków pod każdym względem unormowanych. Osoby niepoważne nie mają u panny Byk żadnych szans. Kto chce żyć w zgodzie z żoną ze znaku Byka postąpi najrozsądniej kładąc pierwszego pensję na stół. - Wszak wszystko co potrzebujesz, masz w domu, kochanie. A trochę drobnych na nieprzewidziane wydatki? - Ależ oczywiście.

Kokieteria panny Byk nie sięga w kręgi skrzącego się dowcipu, intelektualnych pojedynków słownych, w których lubują się Bliźniaczka i Wodniczka. Wierna swemu znakowi panna Byk zjednuje sobie wielbicieli osobistym wdziękiem, czarem i gracją. Udaje się to jej wybornie.

Pani Byk ma duże zrozumienie dla wartości realnych, do których należą nie tylko pieniądze, lecz również biżuteria, choćby najskromniejsza -- byle prawdziwa. Warto o tym pamiętać, kiedy zbliżają się imieniny żony.

Żony ze znaku Byka są miłe i zgodne we współżyciu, chętnie jednak wysuwają się w małżeństwie na pierwsze miejsce, na pierwszy plan. Nie bądźmy małostkowi. Jeżeli kobieta ma odpowiednie kwalifikacje, możemy jej zaufać i rządy domowe złożyć w jej ręce, zwłaszcza, że większość pań ze znaku Byka jest gospodarna. Zresztą niewiele potrzeba czasu, aby się przekonać, iż bez obaw można pani Byk powierzyć domowe dochody. Będzie nimi zawiadywać i gospodarzyć się oszczędnie i rozsądnie, patrząc podejrzliwie, czy mąż nie odłożył sobie za wiele na wydatki z kolegami.

Pani Byk odpowiadają partnerzy ze znaków KOZIOROŻCA i RAKA. Koziorożca, gdyż wykazuje on zrozumienie dla gospodarności oszczędnej żony i całkowicie aprobuje jej politykę domową. Pan ze znaku Koziorożca nie da żonie powodów do zazdrości, ponieważ temperamenty obu partnerów są wyrównane. Raka, bo oboje są opanowani tymi samymi dążeniami: zabezpieczeniem finansowym i materialnym dla siebie i dzieci. Oba typy są rozwodom niechętne. Rozchodzą się tylko w ostateczności i niejako pod przymusem. Ich związek charakteryzuje poważne podejście do zagadnień życiowych oraz delikatność uczuć. Czasami pani Byk bywa szczęśliwa także w związku ze Skorpionem, który szuka w partnerce przede wszystkim harmonii seksualnej.

MĄŻ ZE ZNAKU BYKA

Na mężów z tego znaku żony rzadko mają powody do narzekań. Dla niektórych panien Byczki są może zbyt przyziemne, lecz w ciężkich czasach - a takie mamy od kilku tysięcy lat - zalety pana Byka uwidaczniają się szczególnie. Bez względu na zawód myśli on głównie o pieniądzach, które wprawdzie bezpośrednio szczęścia nie dają, ale ułatwiają życie i wspaniale chronią przed przeciwnościami losu. Wśród innych, ważnych cech Byków jest i ta, że cenią wyżej gospodarność żony, niż zalety jej intelektu. Panowie ci mają dużo zmysłu rodzinnego, są domatorami. Lubią spokój, dobre jedzenie, wygody, a co najważniejsze, zgodę w domu. Wielu mężów z tego znaku ma zrozumienie dla Sztuki, szczególnie gustując w muzyce i śpiewie. A co do wad... Byki miewają słoniowate figury, stoją jednak mocno na nogach. Dosłownie i w przenośni. Byk to trzeźwy kalkulator, człowiek myślący kategoriami: winien - ma, nawet jeśli jest intelektualistą. Trzeba tu wspomnieć o pewnym rodzinnym egoizmie Byków: obcy obchodzi ich niewiele.

Byk jako mąż jest zawsze mile widziany. Wierny, stały, uczuciowy, od żony nie wymaga przebłysków wybitnego intelektu. Wystarczy, że będzie mu oddana i że będzie miała zalety dobrej gospodyni domu.

Mężowie z Byka cenią sobie spokój domowy. Lubią, gdy się o nich dba, pamięta o ich upodobaniach, smacznie im gotuje i troszczy się o ich wygody. A więc: dobra kuchnia, lecz nie za tłusta, bo ludzie z tego znaku mają skłonności do obrastania w sadełko. Pewna trudność w tym, że panowie ci niechętnie rozstają się z pieniędzmi. Są natomiast wniebowzięci, gdy im żona udowodni, że jest gospodarna, oszczędna i potrafi ładnie się ubrać niewielkim kosztem.

Panie, mające męża z tego znaku, powinny sobie wcześnie kupić książkę kucharską. Nie po to, aby koniecznie od początku sposobić się do roli kucharki, lecz dlatego, że czasem dobrze jest wiedzieć, co z czego można zrobić lub co jak się nazywa, gdy się trafi do restauracji. Panowie z Byka bardzo kochają dzieci i lubią dobrze i ładnie ubrane żony, chociaż dobrze wiedzą, że co ładne to bardzo drogie.

Po jakimś czasie, gdy poznamy bliżej naszego Byczka, ze zdumieniem spostrzeżemy, że w głębi duszy jest on trochę romantykiem. Ale o tym nie wolno mu mówić.

Rady na przyszłość?-- Lepiej nie podejmujmy prób zrobienia z pana Byka pantoflarza. Nie wolno mu także okazywać swej wyższości intelektualnej. Nigdy, przy żadnej okazji!

Czy znasz swoje dziecko?


Z dzieckiem ze znaku Byka trzeba umieć postępować. Napotykany u niego nieraz upór należy traktować z humorem, rozładowując w ten sposób napięcia. Na ogół dzieci z tego znaku w szkole nie są gwiazdorami pierwszej wielkości. Brak im błyskotliwości, lecz to nie ma większego znaczenia. Bowiem w późniejszym życiu Byczki dają sobie dobrze radę jako ekonomiści, finansiści, eksperci. Przemysł korzysta chętnie z ich kwalifikacji administracyjnych. Zaś rodzice już bardzo wcześnie stwierdzają - ze zdumieniem - że ich dziecko doskonale zna wartość pieniądza.

Dziewczęta już jako nastolatki stają się atrakcyjne i szybko dorośleją. Ich uroda jest interesująca kiedy są jeszcze podlotkami. Wiele dziewcząt chętnie zajmuje się kuchnią i gospodarstwem domowym.

U dzieci ze znaku Byka widuje się pewne wyrachowanie, później zaś występuje chęć zabezpieczenia siebie i rodziny. Rodzice mogą być pewni, że na stare lata, kiedy przestaną pracować, sterani życiem, dziecko z tego znaku nie zapomni o nich. Już wcześnie u Byczka przejawia się realne podejście do życia i trzeźwe traktowanie zagadnień życiowych.

Dzieci ze znaku Byka to często małe chytruski, umiejące okrężnymi drogami dochodzić do celu i w ten sposób przeprowadzać u rodziców swe postulaty. Tu rodzi się większość łasuchów i amatorów objadania się ponad miarę.

O dzieciach ze znaku Byka można powiedzieć, że mają nieraz trochę opóźnioną reakcję. Wyrażając się dosadniej można powiedzieć, że mają lekko "spóźniony zapłon". Nie miejmy do nich o to pretensji. Są za to bardzo staranne i dokładne i w ten sposób równoważą brak błyskotliwości, w czym przodują na przykład dzieci z Bliźniąt.

Jaki dyrektor i podwładny?


Ludziom się często zdaje, że mają wspaniałego szefa ze znaku Byka. Nie zrzędzi, nie denerwuje się. Po co więc wskazówki, jak należy z nim żyć w zgodzie? - Ha!... Należy szybko przeczytać charakterystykę tego pana, nim przyjdzie rozczarowanie. A więc zapiszmy sobie: nie przeciągać struny! Grzeczny, uprzejmy i miły jest pan Byk tylko do czasu. Jeżeli milczy, patrząc jak ktoś knoci swą robotę i lekceważy swe obowiązki, czyni to Byk nie z wrodzonej poczciwości. Po prostu liczy na zdrowy rozsądek i na opamiętanie się swego pracownika.

Aby zrozumieć mentalność dyrektora ze znaku Byka, należy zapamiętać sobie, że nie kierują nim żadne namiętności, ideały i nierealne poglądy, a tylko wyłącznie zdrowy rozsądek i trzeźwe poglądy na wszystko, z czym się styka. Pamiętając o tym, łatwiej zrozumiemy tendencje i motywy postępowania naszego szefa. Na pocieszenie należy powiedzieć, że współpracaz takim kierownikiem nie jest trudna. Uwzględniając jego charakter, można z nim żyć w zgodzie aż do emerytury.

Byk to największy realista spośród wszystkich znaków i jakby stworzony na stanowisko kierownicze. Jego życiowy tachometr jest nastawiony tylko na jedną szybkość: z rozwagą. Dlatego też Byk jest długo cierpliwy i nawet udaje początkowo, że nie widzi pomyłek swych pracowników.

Panom z niektórych znaków sprawia przyjemność stać na czele przedsiębiorstwa. Dyrektor Byk patrzy na to inaczej. Nastawiony jest wyłącznie na korzyści i zyski "swojej" fabryki. Byki nie lubią kramarstwa. Taki osobnik pragnąłby firmę rozbudować do rozmiarów gigantycznych. Lecz musi się to odbywać ze spokojem i z umiarem. Powitania, przecinanie wstęg, przemowy i podobny rozgłos (w czym kocha się Lew) są dla Byka nieprzyjemne. Byki z niedowierzaniem odnoszą się do nowych metod pracy, choćby uchodziły one za rewelacyjne. Mają zaufanie tylko do tego, co już sami sprawdzili i wypróbowali.

Dyrektorzy ze znaku Byka nie lubią pstrokacizny. Kiecki pracowniczek mogą być modne, lecz barwy raczej spokojne.

Jedną z wad pana Byka jest upór. Ale dyrektor Byk z uporem będzie także bronił pracownika, który mu przypadł do serca.

Dopóki pan dyrektor Byk nie napotka w zakładzie na zdecydowana opozycję, jest łagodny jak baranek. W gruncie rzeczy jest Byk człowiekiem spokojnym i zgodnym. Można z nim żyć, trzymając się podanych wskazówek.

Spośród wszystkich znaków zodiaku Byk jest najbardziej trzeźwy, przyziemny i wyrachowany. Jest także konserwatystą. Nie lubi zmieniać posad, jeżeli ma na widoku choćby odległe szansę awansu. Osoby z tego znaku należą do najlepszych pracowników. Szefowie znający się na rzeczy cenią Byka, bo jest zgodny, spokojny i zrównoważony. Jako pracownik * nie lubi przeciwstawiać się dyspozycjom odgórnym. Rozumie, że jego awans jest w dużym stopniu uzależniony od zgodnego współżycia z "górą".

Byk widzi swą karierę życiową w konkretnych zarysach. Nie jest więc wskazane traktować Byka lekko, przerzucać go z jednego miejsca w drugie. Oczywiście, że są stanowiska, na których przedstawiciele innych znaków będą dawali sobie lepiej radę, np. jeżeli będzie chodziło o szerokie kontakty z klientelą (wyjątek -- kasa). Ciekawą rzeczą jest fakt, iż Byki na ogół nie chcą jeździć w delegacje. Lubią bowiem sypiać we własnym łóżku.

Panie z tego znaku w przedsiębiorstwach uchodzą za prawdziwe klejnoty. Mają duże poczucie odpowiedzialności, są spokojne, pracowite i pogodne. Inne ich cechy to rozsądek i logiczny sposób myślenia. Trudno je wyprowadzić z równowagi. Współpraca w biurze z panną Byk jest samą przyjemnością. Bywają one zadbane i rzadko kiedy palą papierosy. Ale uwaga panowie: dziewczęta ze znaku Byka nie nadają się do przelotnych flirtów. Śmiejąc się wesoło i beztrosko, bystrym okiem rozglądają się za odpowiednim kandydatem na męża. W takich wypadkach nieraz łatwo dyrektorowi stracić dobra sekretarkę, zyskując za to wspaniałą żonę.

Główna cecha wszystkich przedstawicieli znaku Byka? Lubią posady stałe, pewne, w dobrych, dużych przedsiębiorstwach. Nienawidzą prowizorki i niepewności. Lubią także pracować tam, gdzie istnieją dla nich szansę awansu. I o tym powinni kierownicy pamiętać, większość Byków bowiem to pracownicy wartościowi.

Byk - charakterystyka ogólna


 

Ludzie ze znaku Byka nie mają w sobie owej lekkości i beztroski, które są cechami Barana. Celem życia Byka jest przede wszystkim posiadanie i zachowanie bezpieczeństwa.

W języku łacińskim pieniądze nazywają się pecunia. Wyraz ten pochodzi od pecus = bydło. Zachodzi więc w tym przypadku pewna analogia między nazwą drugiego odcinka zodiaku, a charakterystyką ludzi urodzonych w tym znaku.

Dla Barana na pierwszym miejscu stoi czyn, dla Byka zaś posiadanie. Uznanie dla czynów i wyczynów ma Byk tylko wówczas, jeżeli w ich konsekwencji można coś zdobyć lub powiększyć swój stan majątkowy.

Ludzie ze znaku Byka są na ogół trochę powolni i flegmatyczni. Mają dużo wytrwałości, cierpliwości i trudno ich wytrącić z równowagi. Zasadniczo jednak we współżyciu są spokojni i łagodni.

Zainteresowania Byka są na wskroś materialne. Potrafi on jak nikt docenić wartość dóbr doczesnych. Gdy Byk zaprosi gości, wiadomo, że jedzenie i napoje będą pierwszorzędne.

Oprócz Byka mało kto zdaje sobie tak jasno sprawę z tego, że życie jest piękne, lecz drogie, tańsze zaś już nie takie piękne.

Charakterystyczne jest pokojowe i zgodne ustosunkowanie się Byka do świata. Nie ma w nim agresywności lub rywalizacji. Jego zdaniem świat jest po to, aby wybrać z niego co najlepsze i wykorzystać przyjemne strony życia.

Przy tak hedonistycznym nastawieniu ma Byk -- to trzeba przyznać - także dobry gust i smak. Wie doskonale nie tylko co dobre dla podniebienia, lecz także w czym mu do twarzy, szczególnie gdy tym Bykiem jest kobieta. Ciekawe, że Byk nie lubi barw jaskrawych. Odpowiada mu natomiast pastelowa zieleń i barwy brunatne o różnych odcieniach. Baran natomiast chętnie wybiera kolor niebieski.

Większość ludzi na świecie nie jest nastawiona na robienie pieniędzy. Nie, żeby ich nie chciała posiadać, ale ich główne zainteresowania idą w innych kierunkach. Mogą to być skłonności seksualne, dążenia do zdobycia władzy, zainteresowania naukowe, sportowe lub artystyczne. Oczywiście, że takie i inne dążenia mogą także w konsekwencji doprowadzić do zdobycia pieniędzy. O Byku można powiedzieć, że jego zainteresowania skupiają się konkretnie na posiadaniu forsy i w ogóle przedmiotów, mających wartość materialną.

Nawet gdy Byk obierze sobie zawód odpowiadający jego wrodzonym kwalifikacjom, gdy zostanie powiedzmy lekarzem, muzykiem czy wojskowym, będzie kochał pieniądze, a jego myśli zawsze będą krążyły dookoła powiększenia i zabezpieczenia stanu posiadania.

Trzech marszałków Napoleona miało słońce w znaku Byka. Wśród nich Massena, o którym wiadomo, że na zajmowanych stanowiskach nakradł kosztowności i złota na sumę czternastu milionów franków. Także Davout z tego znaku, znany jako bardzo dzielny żołnierz, był bezczelnym rabusiem w krajach okupowanych. Po upadku Napoleona i przegranej bitwie pod Waterloo znaleziono dowody, że Davout za cenę dwóch milionów franków odstąpił Paryż wojskom sprzymierzonym i wycofał się za Loarę.

Taktyka postępowania Byka jest odmienna od taktyki Barana. Można powiedzieć, że jest lepsza, bo bardziej przemyślana. Baran rzuca się żywiołowo w przygodę. Byk natomiast spokojnie, wytrwale i zaciekle dąży do upatrzonego celu. Gdy go osiągnie, jak nikt potrafi utrzymać to, co zdobył. Prawdziwy kapitalista.

Rzadko zdarza się, że Byk poznaje się na ludziach. Jest na to zbyt egocentryczny, zapatrzony w siebie. Łatwo więc można zrozumieć, że sparzywszy się raz i drugi, bardzo ostrożnie dobiera sobie znajomych i przyjaciół. Mimo to, daje się nieraz wywieźć w pole, co go nastraja jeszcze bardziej podejrzliwie do bliźnich. W ten sposób może zrazić sobie ludzi rzeczywiście mu życzliwych.

Aby więc w miarę możliwości uniknąć pomyłek, Byk stosuje dziwną metodę: ma zaufanie do ludzi mających powodzenie, a nieszczęśliwcom, którym wiatr wieje w oczy, schodzi z drogi już z daleka. Zdarza się więc, że będzie chciał udzielić pomocy koledze, który jej nie potrzebuje, natomiast odmówi wsparcia potrzebującemu pechowcowi.

Podobnie jak ludzie z Barana, Lwa i trochę ze Skorpiona, jest Byk nastawiony egocentrycznie do otoczenia i chętnie uzurpuje sobie prawa i przywileje, których innym by nie przyznał. Może być w takim wypadku nawet bezwzględny; może tyranizować otoczenie, stając się nielubianym, mimo, że w gruncie rzeczy Byk jest dobroduszny.

Osoby z tego znaku mają wrodzone poczucie kształtu i barwy. Może właśnie dlatego spotykamy u nich dość często tendencje artystyczne, zwłaszcza w kierunku rzeźbiarstwa, malarstwa i architektury wnętrz.

W znaku Byka często rodzą się talenty muzyczne, szczególnie tenorzy i sopranistki. Wielu znanych śpiewaków i śpiewaczek operowych ma słońce w znaku Byka lub przynajmniej znak ten podczas ich urodzin znajdował się na wschodnim horyzoncie. Panie te lubią dobrze zjeść oraz mają paniczną obawę przed chorobą i nieszczęściem. One także uzurpują sobie przywileje, których by nie przyznały innym członkom zespołu.

Na niższym poziomie artystyczne skłonności Byka będą się przejawiały zamiłowaniem do modelarstwa, dekoratorstwa, projektowania sukien, przedmiotów artystycznych itd. Rzadko natomiast spotyka się w tym znaku zdolności literackie.

Dziewczęta urodzone w Byku są urocze i pełne wdzięku, często też są ładne. Tak jak Baran "podlega" Marsowi, tak Byk jest "spowinowacony" z planetą Wenus, symbolizującą wszystko co okrągłe, kształtne, gładkie, łagodne, uległe. A więc mówiąc krótko: wszystko, na co składa się pierwiastek żeński.

Dziewczęta ze znaku Byka mają podkreślone kobiece cechy: okrągłe policzki, zadarty nosek i wszędzie właściwe zaokrąglenia . Ruchy mają spokojne, pełne harmonii. Bardzo rzadko zdarza się, że któraś z tych dziewcząt dąży do emancypacji, do jakiejś samodzielnej kariery życiowej -- chyba, że jest śpiewaczką. Celem życia tych pań jest zamążpójście. I choć w młodości są one skłonne do flirtów, jako żony są przykładne i wierne. Wynika to w sposób naturalny j. ich pierwotnych skłonności: chęci posiadania, pragnienia własności, które przenoszą się w dziedzinę małżeństwa. Oto teraz mąż i dzieci są jej własnością. Zatem w jej własnym interesie leży zachowanie w domu zgody, harmonii i pogodnego zadowolenia. Taki jest podświadomy bieg myśli pań ze znaku Byka.

Osoby z tego znaku uwielbiają pieniądze, posiadanie rzeczy cennych, wartościowych. Lubią dobre jedzenie, dobre napoje, komfort, wygodę, spokój, dobry sen, świadomość, że powodzi im się lepiej niż sąsiadom. Bardzo sobie cenią ładnie urządzone mieszkanie, które w dodatku można traktować jako swe małe królestwo i gdzie można rządzić trochę według własnego widzimisię. Mają także upodobanie do wszystkiego co ładne, miłe, przyjemne, pogodne, co wywołuje zadowolenie.

Byk stara się unikać wszelkich pechowców, prześladowanych przez los, wszystkich ludzi chorych (obawa zarażenia się). Także nie lubi walki bez ściśle określonego celu materialnego. Nie cierpi cyganerii, braku solidności, niezdecydowania, niepewności oraz odnosi się z niechęcią do każdego, kto zechciałby narzucić mu swoje zdanie, kto spróbuje wytrącić go z równowagi lub kto staje doń w opozycji.

Dzieci ze znaku Byka to często małe chytruski, umiejące okrężnymi drogami dochodzić do celu i w ten sposób realizować u rodziców swe postulaty. Tu rodzi się większość łasuchów i amatorów objadania się ponad miarę.

O dzieciach spod znaku Byka można powiedzieć, że mają nieraz trochę spóźnioną reakcję. Wyrażając się dosłownie: lekko spóźniony "zapłon". Nie miejmy do nich o to pretensji. Są za to bardzo staranne i dokładne i tym równoważą' brak błyskotliwości, w czym przodują na przykład dzieci z Bliźniąt.

Na prawdziwą, bezinteresowną przyjaźń Byka nie ma co liczyć. Jest on na to zbyt egocentryczny, zbyt wyrachowany. Stosunki z ludźmi lubi Byk rozpatrywać pod kątem widzenia trzeźwej, handlowej kalkulacji. -- Co będę z tego miał? Czy przyjaźń ta mi się jakoś opłaci? Na czyste uczucie przyjaźni Skorpiona lub Wodnika patrzy Byk podejrzliwie i z niedowierzaniem.

Ideałem Byka jest harmonijne współżycie. Jego największym osiągnięciem życiowym będzie pokonanie głęboko w sobie zakorzenionego materializmu. Jeśli tego dokaże, będzie miał przed sobą szeroki horyzont otwarty dla dużych możliwości. W przeciwnym wypadku ambicje jego nie sięgną poza zaspokojenie podstawowych czynności fizjologicznych.

Ludzie z tego znaku nie są nowatorami. Nie mają także zainteresowań rewolucyjnych, chyba, że teoretyczne. Wierzą raczej w to, co już wypróbowane. Po co nam nowości?-- powie Byk. Czy nie lepiej poprawić lub udoskonalić to, co stare i znane?

Mówi się, że przedstawiciele znaku Byka są nieraz egoistami. Trochę w tym prawdy, bo osoby te dążą przede wszystkim do zapewnienia bytu sobie i rodzinie, do uciułania pieniędzy na czarną godzinę. Kobiety z tego znaku, nawet gdy są zakochane, będą się interesować zawodem swego lubego, będą dowiadywać się ile zarabia i czy przypadkiem nie jest lekko-duchem.

Byk jako mąż jest zawsze mile widziany. Wierny, stały, uczuciowy, od żony nie wymaga przebłysków wybitnego intelektu. Wystarczy mu, że będzie mu ona oddana i że będzie miała zalety dobrej gospodyni.

Mężowie z Byka cenią sobie spokój domowy. Lubią, gdy się o nich dba, pamięta o ich upodobaniach, smacznie im gotuje i troszczy się o ich wygody. A więc: dobra kuchnia, lecz nie za tłusta, bo ludzie z tego znaku mają skłonności do obrastania w sadełko. Pewna trudność w tym, że panowie ci niechętnie rozstają się z pieniędzmi. Są natomiast wniebowzięci, gdy im żona udowodni, że jest gospodarna, oszczędna i potrafi ładnie się ubrać i to niewielkim kosztem.

Czułości Barana są agresywne, despotyczne, gwałtowne, nie znoszące sprzeciwu. Natomiast karesy miłosne Byka cechuje delikatność, łagodność, subtelność i erotyczne wyczucie.

Życie seksualne Byka jest podkreślone dość wyraźnie. Należy jednak pamiętać, że na drodze do "zapomnienia się" stoi strażnik: silnie rozwinięte uczucie rodzinne. Z tego też względu typy z tego znaku przestrzegają przykazania o wierności małżeńskiej. Przyjemności współżycia erotycznego Byk chętnie uzupełnia rozkoszami gastronomicznymi.

Podobne upodobania ma pani Byk. Jej ideał życiowy to mąż i dzieci. Motylkowatych skłonności widywanych w niektórych innych znakach pani Byk nie rozumie. U niej zmysły muszą iść w parze z uczuciem. Jest wierna, lecz i zazdrosna! Zainteresowania intelektualne ma dość ograniczone.

Żony ze znaku Byka są miłe i zgodne we współżyciu, chętnie jednak w małżeństwie wysuwają się na pierwsze miejsce, na pierwszy plan. Nie bądźmy małostkowi. Jeżeli kobieta ma odpowiednie kwalifikacje, możemy jej zaufać i rządy domowe złożyć w jej ręce, zwłaszcza, że większość pań ze znaku Byka jest gospodarna. Zresztą niewiele potrzeba czasu, aby się przekonać osobiście, iż bez obaw można pani Byk powierzyć domowe dochody. Będzie nimi gospodarzyć oszczędnie i rozsądnie, patrząc podejrzliwie, czy mąż nie odłożył sobie za wiele na wydatki z kolegami.